Header Image

אודות

דף הבית > אודות

 

תקציר

עידן רייכל- מפיק, כותב, מלחין ומבצע. במהלך 13 שנות קריירה בלבד, הפך עידן רייכל לאמן המצליח בישראל ולאחד האמנים הישראלים המצליחים בעולם, עם סיבובי הופעות בפסטיבלים ואולמות יוקרתיים באירופה, ארה"ב, דרום אמריקה, המזרח הרחוק, קנדה ואוסטרליה ושיתופי פעולה מעניינים ומעוררי גלים עם אלישיה קיז, פטריק ברואל, ויו פארקה טורה, אנדראס שול, מרתה גומז, אינדיה ארי וענקים נוספים.

כמי שעומד בראש ה'פרויקט של עידן רייכל' הפך עידן לשגריר למען עולם מלא תקווה שבו שיתופי פעולה מוסיקליים מסירים מחיצות בין אנשים שבאים מרקעים, אמונות ותרבויות שונות.
באלבומים שיצר עד היום עם 'הפרויקט של עידן רייכל' ובפרויקטים מוסיקליים נוספים, הביא עימו רייכל תרבות מוסיקלית חדשה, הכוללת הפקה מוסיקלית ייחודית וטקסטים במגוון שפות: ערבית, גרמנית, ספרדית, אמהרית, צרפתית, עברית ועוד, שסללה את דרכה היישר למיינסטרים הישראלי וללב הקהל הרחב בארץ ומעבר לים.

רייכל הוציא במסגרת 'הפרויקט של עידן רייכל' ארבעה אלבומי אולפן, אלבום משולש, אשר כלל הופעה חיה, שירים שלא נכללו באלבומים והקלטות נדירות, ובנוסף שני אלבומים עם המוסיקאי ויו פארקה טורה ואלבום סולו אחד שיצא בדצמבר 2015. אלבומיו יצאו לאור גם ברחבי העולם.

האלבומים שהוציא רייכל מכרו עד היום יותר מ-635,000 תקליטורים, יותר ממליון הורדות דיגיטאליות (לא כולל אלבומים שיצאו לאור בעולם) ומספר הצפיות בשיריו ביוטיוב עומד על 50 מליון.

ביוגרפיה מלאה

'הפרויקט של עידן רייכל' פרץ לסצנת המוסיקה הישראלית בשנת 2002 עם שירים חדשניים, קולות חדשים ומגוונים והפקה מוסיקלית ייחודית.
הצלחתו של הפרויקט, שהגיע לכל בית בישראל ולקהל אדיר מעבר לים, משתרעת על פני יותר מעשור בניצוחו של עידן רייכל שמוביל אותו למחוזות מסקרנים וחושף בפני הקהל טעמים מוסיקאליים מהעולם.

עידן רייכל נולד וגדל בכפר סבא. כשכל הילדים למדו לנגן על גיטרה ופסנתר, החליט עידן ללמוד לנגן על אקורדיון ואף ניגן במקהלה.

לאחר שירותו הצבאי, עבד עידן עם אמנים שונים, ביניהם ריקי גל, עברי לידר ומיקי קם, ותרם מכישרונו להפקות שונות בהקלטות, בהופעות, בנגינה על קלידים ואקורדיון, בכתיבה ובהפקת מוסיקה.
במקביל החל עידן ליצור תיק עבודות אישי שישקף את יכולותיו וטעמו האישי ככותב, מלחין ומפיק מוסיקה והחל להקליט זמרים שונים באולפן הביתי שבנה בחצר בית הוריו. בהקלטות השתתפו כשלושים זמרים שונים, רובם בני העדה האתיופית. אהבתו לטכנולוגיה חדישה וסקרנותו הרבה לגבי שורשים מוסיקליים וכלי נגינה אותנטיים, הובילו את עידן לכיוונים ניסיוניים ושונים מן המקובל בארץ.

את "תיק העבודות" הציג עידן בפני אנשי חברת הליקון מיוזיק אשר החליטו להוציאו לאור כאלבום.

בנובמבר 2002 יצא "בואי", הסינגל הראשון מתוך האלבום שנקרא "הפרויקט של עידן רייכל". השיר, בביצועם של יאיר זיו ושירן כהן, כלל שילוב של השפות עברית ואמהרית והציג קונספט מוסיקת עולם שליווה את האלבום כולו.

"בואי" הפך ללהיט בן לילה וכבש את כל תחנות הרדיו ומצעדי הפזמונים. בדצמבר 2002, אחרי סינגל אחד בלבד, יצא האלבום המלא וזינק היישר למקום הראשון במצעדי מכירות הדיסקים, שם שהה זמן רב. הסינגלים "מדברים בשקט", "אם תלך" ו"הנך יפה", שיצאו מאוחר יותר, זכו גם הם להצלחה גדולה. עד היום מכר האלבום למעלה מ-152,000תקליטורים.

על אלבום הבכורה זכה 'הפרויקט של עידן רייכל' בתארים "הרכב השנה" ו"תגלית השנה" במצעדים השנתיים של תחנות הרדיו רשת ג' וגלגלצ. בחמשת המקומות הראשונים של שני המצעדים דורגו שלושה משירי האלבום, כאשר השיר "אם תלך", בביצועה של דין דין אביב, זכה לתואר "שיר השנה". "אם תלך" היה גם השיר המושמע ביותר בסיכום אקו"ם לשנת 2003.

בפברואר 2003 זכה רייכל גם בפרס "אלבום השנה" של אקו"ם ובספטמבר 2003 קטף את התואר "איש השנה במוסיקה" ב"טקס אנשי השנה" ששודר בערוץ 2.

במקביל לעבודתו של רייכל על האלבום השני יצא הפרויקט לסיבוב הופעות ראשון ומוצלח של יותר מ- 100 הופעות ברחבי הארץ.

בדצמבר 2004 יצא "ממעמקים", הסינגל הראשון ושיר הנושא מתוך האלבום השני של הפרויקט. השיר, בביצועם של רייכל ואבי ווגדרס וואסה, זכה להצלחה מסחררת ונכנס היישר למקום הראשון במצעדים השונים כשהוא שוהה בפסגה זמן רב.

כחודש לאחר מכן יצא האלבום "ממעמקים" בו שאב רייכל השראה ממקורות אתניים נוספים כשהוא יוצר אלבום המשלב בתוכו את תמצית הישראליות; קיבוץ גלויות ישראלי-ערבי-אתני רב גוני.

בנוסף לשיתוף הפעולה עם האמנים שליוו אותו באלבום הראשון ובהופעות, אירח רייכל באלבום את מאיה אברהם, מיטל מעודה, מירב איתן, מירה עווד בשיר בשפה הערבית, ואת "מלכת הזמר העברי" – כלת פרס ישראל שושנה דמארי. השילוב בין דמארי לרייכל והקשר המיוחד שנוצר ביניהם הולידו שתי בלדות מרגשות, "עלה נישא ברוח" ו"האר את עיניו", אשר הפכו להיות השירים האחרונים שהקליטה שושנה דמארי טרם פטירתה בפברואר 2006.

לאחר צאת האלבום יצאו לרדיו הסינגלים "יש בי עוד כוח" בביצועה של דין דין אביב, "מילים יפות מאלה" בביצוען של כברה קסאי וליאורה יצחק, "מכל האהבות" בביצועה של מאיה אברהם ו"שובי אל ביתי" בביצועו של אילן דמתי, תאורן המופע של הפרויקט.

גם האלבום "ממעמקים" זכה להצלחה מסחרית עצומה וכבר ביומיים הראשונים נמכרו למעלה מ 20,000 עותקים. עד היום מכר האלבום קרוב ל 145,000 ,תקליטורים.

מיד לאחר יציאת האלבום, יצאו רייכל וחברי הפרויקט לסיבוב הופעות חדש אשר נפתח ב- 16הופעות ברחבי ארה"ב.

בפברואר 2005 זכה רייכל בפרסי אקו"ם על בחירתו של האלבום "ממעמקים" ל"אלבום השנה" ובחירתו של השיר "ממעמקים" ל"שיר השנה"

באפריל 2005 החל הפרויקט את סיבוב ההופעות "ממעמקים" בישראל. למופע, אשר כלל שירים משני האלבומים, החל ביקוש רב גם מעבר לים ובמקביל להופעות בארץ הופיע הפרויקט בשנים 2005-6 ברחבי ארה"ב, באירופה ובפסטיבלים מובילים למוסיקת עולם, ביניהם WOMAD באנגליה ובסינגפור וCERVNTINO במקסיקו.

בספטמבר של אותה השנה זכה הפרויקט בתואר "הרכב השנה" ברשת ג', בגלי צה"ל ובתחנות רדיו נוספות.

ימים מרגשים עברו על חברי הפרויקט, כאשר הוזמנו להופיע באדיס אבבה שבאתיופיה בינואר 2006. הביקור הפך למסע שורשים נוגע ומרגש עבור חברי הפרויקט אבי ווגדרס וואסה וכברה קסאי ותועד לסרט הדוקומנטרי "שחור על לבן" בבימויו של תומר היימן. שיר הנושא של הסרט "הביתה, הלוך חזור", נכתב והולחן ע"י רייכל בהשראת המסע. השיר בוצע ע"י כברה קסאי ויצא כסינגל בספטמבר 2007 עם הקרנתו של הסרט "שחור על לבן" בערוץ 2.

במאי 2006 זכה רייכל בפרס "קרן לנדאו לאומנויות הבמה" על הישגיו בתחום המוסיקה הישראלית ותרומתו לקידום התרבות. את מחצית מכספי הפרס בחר לתרום לבית החולים "איכילוב" כתודה על הטיפול המסור שהעניק לשושנה דמארי בימיה האחרונים.

לאחר שהגיעו שירי הפרויקט לאוזניו של ג'יקוב אדגר, צייד הכישרונות של הלייבל האמריקאי "Cumbancha"
אשר תר אחר אמנים היוצרים מוסיקת עולם, יצא בנובמבר 2006 האלבום הבינלאומי של 'הפרויקט של עידן רייכל'. האלבום הופץ ביותר מ- 60 מדינות בעולם ע"י "Putumayo" וכלל 12 שירים ו- 3 וידאו קליפים משני האלבומים של הפרויקט.

ביוני 2007 הכתיר מבקר המוסיקה של העיתון "ניו יורק טיימס" את האלבום הבינלאומי של הפרויקט כאחד האלבומים הטובים והבולטים ביותר במוסיקת עולם שיצאו בארה"ב בשנה האחרונה.
באותו החודש הופיע הפרויקט בפסטיבל "Summer Stage" בסנטרל פארק בניו יורק מול קהל עצום שחרג במספרו מהמותר בפארק. גם כיום נחשבת הופעה זו להופעה שמשכה את המספר הגדול ביותר של אנשים במסגרת הפסטיבל.

בנובמבר 2007 זכה הפרויקט במקום ה 19 (מתוך 150) במצעד האירופאי למוסיקת עולם.

בנובמבר 2008, יצא אלבומו השלישי של הפרויקט "בין קירות ביתי". שלוש השנים אשר חלפו מאז יציאת האלבום השני, "ממעמקים", עברו על רייכל במסעות של מפגשים מרתקים עם אמנים ויוצרים מן הארץ והעולם. כל אלה היוו לו השראה והשתלבו באלבומו החדש .
האלבום כלל שירים חדשים בעברית ובמגוון שפות נוספות (ספרדית, מרוקאית, קריאולית, סווהילית) בהפקה האופיינית והייחודית לעידן רייכל ולגלעד שמואלי, שותפו להפקה המוסיקלית של רוב אלבומי הפרויקט. הסינגל הראשון מתוך האלבום, "חלומות של אחרים", יצא באוקטובר 2008 וכבש את תחנות הרדיו מיד עם יציאתו. האלבום "בין קירות בית" מכר עד היום מעל 107,000 תקליטורים.

באותו החודש יצא הפרויקט לסיבוב הופעות בארה"ב ובמדינות רבות בדרום אמריקה, ביניהן צ'ילה (במסגרת חגיגות ה- 200 למדינה), ארגנטינה, אורוגואי וברזיל.

בפברואר 2009 זכה עידן רייכל, יחד עם המעבדים גלעד שמואלי ואסף דר, בפרס "הישג השנה" של אקו"ם לשיר "חלומות של אחרים" אותו הלחין, חיבר וביצע. באותה השנה זכה גם בתואר "איש העשור במוסיקה" של תחנת הרדיו גלגלצ והאלבום הראשון נבחר ל"אלבום העשור". במצעד של ערוץ 24 וגל"צ זכה 'הפרויקט של עידן רייכל' בתואר "הרכב העשור" והשיר "ממעמקים" נבחר להיות "שיר העשור".

הפרויקט זכה גם להיות "ההרכב המושמע ביותר", והשיר "שאריות של החיים" נבחר ל"שיר המושמע ביותר" במצעד ההשמעות השנתי 2009 של מדיה פורסט.

בינואר 2010 הופיע רייכל עם הזמרת, זוכת הגראמי, אינדיה ארי בוושינגטון לפני הנשיא אובמה ביום מרטין לותר קינג. בספטמבר של אותה השנה נבחר שוב הפרויקט ל"הרכב המושמע ביותר" במצעד השנתי של מדיה פורסט.

במהלך 2010 ו 2011 יצא עידן לשני סיבובי הופעות בארה"ב עם אינדיה ארי, ובדצמבר 2010 הופיעו השניים באוסלו נורווגיה בטקס הענקת פרס נובל לשלום.
במקביל המשיך הפרויקט בהופעות ברחבי העולם, בין היתר בפסטיבלים בדרום אמריקה.

בשנת 2011 יצא הסינגל "אימא אבא וכל השאר" מתוך הפרויקט "עוד מעט נהפוך לשיר", התכנית המיוחדת של גל"צ ליום הזיכרון.

ביולי אותה השנה יצא האלבום המשולש "הביתה, הלוך חזור" אשר כלל 38 שירים בהם ביצועים מהופעות ללהיטי הפרויקט, קטעים נדירים, ביצועים שטרם ראו אור, שירים חדשים ושירים שמעולם לא יצאו על גבי דיסק. האלבום המשולש מכר עד היום למעלה מ 73000 תקליטורים.

בינואר 2012 הלחין רייכל שיר שכתב נשיא מדינת ישראל שמעון פרס "עיני ביתא ישראל".

מפגש מקרי בשדה תעופה בברלין, הביא לחיבור בין רייכל ובין הגיטריסט ממאלי ויו פרקה טורה (בנו של עלי פרקה טורה האגדי). ההרכבThe Tourי-Raichel Collective הוציא בפברואר 2012 את אלבום הבכורה "The Tel-Aviv Session" שהוקלט כולו כחלק מג'ם סשן שניגנו השניים באופן חופשי. האלבום הגיע למקום הראשון ברשימת האלבומים המושמעים ביותר בקטגוריות מוסיקת העולם ב ITunes ולווה בסיבוב הופעות רחב בארה"ב ובקנדה ומאוחר יותר באותה השנה גם באירופה.

באוגוסט 2012 נבחר רייכל לאחד מהאנשים המשפיעים במזרח התיכון ע"יCULTURE &HUFFPOST ARTS ארה"ב.

בסוף שנת 2012 יצא 'הפרויקט של עידן רייכל' לסיבוב הופעות מיוחד באפריקה ובהודו.

בינואר 2013 הוקרן בערוץ 2 הסרט "הביתה, הלוך חזור" אשר ליווה מסע הופעות של הפרויקט.

במרץ 2013 ,אחרי שני הסינגלים "עכשיו קרוב" ו"בלילה", אשר זכו לתשבחות מרגשות ולאינספור השמעות, יצא "רבע לשש", אלבום האולפן הרביעי של 'הפרויקט של עידן רייכל'.
כמו תמיד העניק רייכל את מלוא כישרונו ואירח אמנים מיוחדים. גדול זמרי הקונטרה טנור בעולם כיום, אנדראס שול, בשיר ראשון בשפה הגרמנית שיצא בישראל, אנה מורה האגדתית, אחת מזמרות הפאדו החשובות בפורטוגל, בשיר משותף עם רייכל בעברית ובפורטוגזית, ויו פארקה טורה איתו שיתף רייכל פעולה באלבום טורה רייכל קולקטיב, מירה עווד המוכשרת, ששיתפה פעולה גם בעבר עם הפרויקט, בשיר בשפה הערבית ומרתה גומז שהושמעה לראשונה בישראל בעקבות שיתוף הפעולה עם רייכל בשיר Todas Las Palabras. עוד חזרו לפרויקט עידן חביב עם השיר "בלילה", לאחר שביצע בעבר את השיר של הפרויקט "אימא, אבא וכל השאר" ואמיר דדון לאחר שיתוף הפעולה שחשף את קולו המיוחד "בשאריות של החיים ."
כמו תמיד שילב רייכל גם קולות חדשים באלבום, ביניהם: תמיר נחשון, בשיר "עכשיו קרוב", שהגיע לפרויקט באמצעות פגישה מקרית עם רייכל בבר תל אביבי, ישי ריבו זמר דתי שריגש את רייכל בסיפורו האישי וכישרונו, ליאת ציון ועוד ועוד. בהמשך השנה יצא האלבום, שכלל 16 שירים, גם בארה"ב ובאירופה.

ב 2013 נבחר רייכל להופיע מול הנשיא אובמה בביקורו הרשמי בישראל. באותה השנה התארח רייכל בהופעתה הראשונה של אלישיה קיז בארץ.

באוקטובר 2013 יצא הפרויקט לסיבוב הופעות ארוך ויוקרתי בארה"ב ובקנדה.
בסיכומי אותה שנה נבחר הפרויקט ל"הרכב המושמע ביותר" במצעד ההשמעות השנתי של מדיה פורסט, עידן נבחר ל"איש השנה במוסיקה" של גלגל"צ ו ynet ובמצעד השנתי נבחר השיר "בלילה" ל"שיר השנה" כאשר השיר "עכשיו קרוב" הגיע למקום השני.
האלבום "רבע לשש" כיכב בעשרת האלבומים הנמכרים ביותר באייטונס העולמית, צעד תשעה חודשים בראש מכירות האלבומים בישראל ומכר עד היום יותר מ 120,000 תקליטורים (פלטינה מרובעת)

נובמבר 2013 היה חודש מיוחד עבור רייכל אשר הפך לראשונה לאבא עם לידת בתו, פיליפה הלנה דמאריס רייכל, אותה הביא לעולם עם זוגתו דמאריס דויבל.

בפברואר 2014 זיכה האלבום "רבע לשש" את רייכל בפרס "מלחין השנה" בטקס פרסי אקו"ם. את כספי הפרס תרם לפנימיית הדסים בה היה מדריך בצעירותו .
באותו החודש יצא רייכל לסיבוב הופעות אינטימי ברחבי אירופה, ומיד עם חזרתו התחיל בסיבוב הופעות בארץ עם "רבע לשש" המופע החדש שבעקבות האלבום. המופע זכה להצלחה מסחררת ונחשפו אליו למעלה ממאה אלף צופים בישראל. הפרויקט יצא עם המופע לסיבוב הופעות בינלאומי נוסף, הפעם בארה"ב, קנדה ומקסיקו.

ביוני 2014, נבחר רייכל לאחד מחמישים היהודים המשפיעים בעולם על ידי העיתון ג'רוזלם פוסט. באותו החודש הוציא רייכל סינגל והפעם בשפה הצרפתית – "PETIT ROI" בביצועו של צחי הלוי.
סיבוב ההופעות הנוכחי הגיע לשיא חדש כאשר, ביוני 2014, קיים הפרויקט, בשיתוף עמותת "יותר" של האגודה למען החייל, הופעה מרגשת במיוחד בפארק הירקון בתל-אביב מול קהל של 20,000 חיילים.
בספטמבר 2014 זכה רייכל בתואר "איש השנה במוסיקה" במצעד השנתי של גלגל"צ בפעם השנייה ברציפות ו'הפרויקט של עידן רייכל' זכה בתואר "הרכב השנה" במצעדים של וואלה, מאקו, ערוץ 24 ובתחנות האזוריות. באותו החודש יצא ההרכב לטור נוסף באירופה.

שיתוף הפעולה עם אלישיה קיז בהופעתה בארץ הבשיל לידידות עמוקה שהובילה להופעה משותפת נוספת, הפעם מול 70,000 איש בסנטרל פארק בניו יורק. יחד עם המוסיקאי הפלסטיני עלי עמר שלקח חלק במופע, העבירו השלושה מסר עוצמתי לשלום שזכה לחשיפה נרחבת ברחבי העולם. השלושה ביצעו את השיר We Are Here" " שנכתב במיוחד למופע שהתקיים במסגרת Global Citizen festival 2014.

במהלך חודש אוקטובר 2014 יצא הפרויקט לראשונה לסיבוב הופעות במזרח הרחוק במדינות טייוואן, דרום קוריאה ויפן.

בנובמבר 2014 זכה רייכל בפרס Role Model של MTV ואלישיה קיז הכינה עבורו וידאו מיוחד בו בירכה אותו על הזכייה החשובה.

בנובמבר 2014, במקביל לעבודתו עם הפרויקט, הוציא רייכל את האלבום השני עם המוסיקאי ממאלי, ויו פארקה טורה, אותו הקליטו השניים בפריז. בעקבות האלבוםThe Paris Session” " יצאו השניים לסיבוב הופעות עולמי אשר כלל 14 הופעות ברחבי ארה"ב, ביניהן הופעה בניו יורק, וזכו לתשבחות וביקורות רבות שכללו סיקור בעיתון הנחשב "The New York Times" .

את ינואר 2015 פתח רייכל בהופעה בבית האופרה בפריז עם הזמר הצרפתי הידוע פטריק ברואל והזמר המרוקאי יונס בהופעה מרגשת של שלושתם, בה ביצעו שיר שהלחין רייכל בעקבות האירועים הקשים באותם ימים בצרפת.

לאורך שנת 2015 המשיך רייכל להופיע עם הפרויקט ובמופעי פסנתר עם אורחים ברחבי העולם.

במאי 2015 התרחבה המשפחה כאשר לעידן ולדמאריס נולדה בתם השנייה, סלומה סזריה דמאריס רייכל.

ביוני 2015 אירח 'הפרויקט של עידן רייכל' את הזמר אנטוניו ז'מבוחו מפורטוגל ואת הזמרת דנאי סוורז מקובה בסוף שבוע בינלאומי שהתקיים באמפי אשדוד ובהאנגר 2 בתל-אביב.

במהלך חודש אוגוסט 2015 הופיע רייכל בפסטיבלי מוסיקה נחשבים בגרמניה במופע משותף עם גדול זמרי הקונטרה טנור הגרמני, אנדראס שול. את המופע הם קיימו פעמים נוספות גם בתל-אביב במהלך חודש נובמבר של אותה השנה.

בספטמבר 2015 זכה רייכל בתואר "ההרכב המושמע ביותר" לשנת תשע"ה ובכל העשור האחרון בטקס פרסי מדיה פורסט. באותו החודש יצא אלבומו הראשון "הפרויקט של עידן רייכל" על גבי תקליט ויניל.

במהלך ספטמבר הופיעו רייכל והפרויקט בפסטיבל מיטו במילאנו, איטליה, עם הזמרת האגדית אורנלה ואנוני.

רייכל המשיך גם את הופעותיו עם ויו פארקה טורה במסגרת הטורה רייכל קולקטיב, השניים הופיעו יחד בישראל ובפסטיבל הנחשב La Villette בפריז.
במהלך חודש דצמבר 2015 יצא 'הפרויקט של עידן רייכל' לסיבוב הופעות של שלושה שבועות ביפן.

בדצמבר 2015, השתתף רייכל בפרויקט "United Pianos" של המשלחת הישראלית לאו"ם, תחת הכותרת "Lets Speak More Music". בפרויקט לקחו חלק 11 פסנתרים מוכרים מ- 11 מדינות ברחבי העולם אשר ביצעו יחד את היצירה "פטר והזאב" של פרוקופייב. הפרויקט הונצח בוידיאו שהופץ במטרה לקדם סובלנות ואחדות באמצעות מוסיקה.

מאז יציאת אלבומו "רבע לשש" ולידת בנותיו החל רייכל לעבוד על אלבום חדש אותו יצר באולפן הביתי בבית הוריו, שם יצר גם את אלבומו הראשון. הפעם, במקביל לפעילותו במסגרת הפרויקט, יצר רייכל אלבום סולו מתוכו יצאו הסינגלים המצליחים "מעגלים","לפני שייגמר", "היד החמה" ו"געגוע".

האלבום החדש אשר נקרא "היד החמה" יצא לאור בישראל ב- 3 בדצמבר 2015 וברחבי העולם ב -22 בינואר 2016. לאור ההזמנות המוקדמות בישראל הגיע האלבום למעמד של אלבום זהב עוד בטרם יציאתו. ארבעה חודשים לאחר יציאתו, באפריל 2016, הגיע למעמד של אלבום פלטינה עבור מכירותיו בישראל בלבד.

בעקבות יציאת אלבום הסולו, החל רייכל להופיע בישראל וברחבי העולם עם ההופעה "רייכל – פסנתר – שירים", בה הוא מביא את השירים לקהל כפי שהם נכתבו בבית או באולפן, על הפסנתר ותוך שימוש בכלים נוספים בהם רייכל מנגן. במקביל הוא ממשיך להופיע עם "הפרויקט של עידן רייכל".
בחודשים פברואר- מרץ 2016 יצא רייכל לסיבוב הופעות ארוך באירופה במהלכו הופיע באולם ה"קונצרט האוס" האגדי של וינה, במופע שהיה סולד אאוט.

ב-8 במאי, 2016 קיבל רייכל את אות "הגיבור האלמוני" ממרטין לות'ר קינג השלישי, בנו של מנהיג זכויות האדם האייקוני ד"ר מרטין לות'ר קינג. זו הפעם הראשונה שהפרס הוענק מחוץ לארה"ב ולמי שאינו אזרח אמריקאי. רייכל קיבל את הפרס על תרומתו לבניית גשרים בין תרבויות ופעילותו לקירוב הלבבות בין עדות ומגזרים שונים בחברה.

ביום העצמאות ה- 68 למדינת ישראל, שודר ספיישל עידן רייכל ברשימה ארוכה של תחנות רדיו אזוריות כשבראשן רדיו 102 וב- Ynet ובו נבחרו על ידי הקהל 30 השירים האהובים ביותר של עידן רייכל לאורך 15 שנות הפעילות הראשונות שלו. השיר "ממעמקים" הגיע למקום הראשון בבחירת הקהל כאשר בעקבותיו במקום השני צועד "חלומות של אחרים" ובמקום השלישי "אם תלך".